Erk PNG LOGO
united-kingdom
turkey

Romanya Noel Turu / Bükreş, Bran, Braşov, Sinaia, Veliko Tırnovo

3 Gece 4 Gün

Romanya

21.12.2023/24.12.2023

İstanbul Çıkışlı


Whatsapp’tan Detaylı Bilgi Alabilirsiniz

Erk-City-Travel-Telefon-Numarasi-1
Romanya Noel Turu Bükreş, Bran, Braşov, Sinaia, Velikotırnovo 1

Romanya Noel Turu: Bükreş, Bran, Braşov, Sinaia, Veliko Tarnovo

Doğu Avrupa’nın gizli hazinelerinden biri olan Romanya, Noel tatilinizi unutulmaz kılmak için mükemmel bir seçenek sunuyor. Bu tur, Romanya’nın en önemli şehirlerini keşfetmenizi sağlayacak ve unutulmaz bir Noel deneyimi yaşamanıza olanak tanıyacak. İşte bu tur sırasında ziyaret edeceğiniz bazı önemli noktalar:

Bükreş: Romanya’nın Başkenti Bükreş, Romanya’nın başkenti ve aynı zamanda ülkenin kültürel ve tarihi merkezi olarak kabul edilir. Bükreş, Noel zamanı renkli ışıklandırmalar ve süslemelerle donatılan muhteşem meydanları ve caddeleriyle ünlüdür. Şehirde gezinti yaparken, etkileyici mimariye sahip tarihi binaları keşfedin ve Noel pazarlarını ziyaret ederek geleneksel hediyelik eşyaları satın alın.

Bran: Drakula’nın Şatosu Bran, Romanya’da ünlü Drakula’nın Şatosu olarak bilinen Bran Kalesi’ne ev sahipliği yapmaktadır. Kış aylarında bu şatoda gerçekleşen özel Noel etkinlikleri, ziyaretçilere eşsiz bir deneyim sunar. Burada Noel süslemeleriyle süslenmiş tarihi koridorları keşfederken, yerel el sanatlarına göz atabilirsiniz.

Braşov: Karpat Dağları’ndaki Güzellik Braşov, Karpat Dağları’nın eteklerinde yer alır ve kış aylarında beyaz örtüyle kaplanır. Şehir, muhteşem Tâmpa Dağı manzarası ve tarihi merkezi ile ünlüdür. Braşov’da Noel pazarlarını ziyaret edebilir, geleneksel Romanya yemeklerini tatmak için yerel restoranlara uğrayabilirsiniz.

Sinaia: Saraylar ve Manastırlar Şehri Sinaia, Romanya’nın en ünlü saraylarından biri olan Peleş Sarayı’na ev sahipliği yapmaktadır. Noel zamanı, bu zarif saray özel süslemelerle kaplanır ve ziyaretçileri büyüleyici bir atmosfer bekler. Ayrıca Sinaia Manastırı’nı ziyaret edebilir ve bu tarihi mekanın sakinliğinin tadını çıkarabilirsiniz.

Veliko Tırnovo: Bulgaristan’ın Tarihi Başkenti Turunuzun son durağı Veliko Tırnovo, sınırın hemen karşısındaki Bulgaristan’ın tarihi başkentidir. Burada eski şehir merkezini keşfederken, Ortodoks kiliseleri ve tarihi yapıları görebilirsiniz. Noel zamanı, şehir meydanı ve kale özel süslemelerle aydınlatılır ve yerel el sanatları ve hediyelik eşya satıcıları ziyaretçilere çeşitli Noel hediyelikleri sunar.

Romanya Noel Turu, sizlere Romanya’nın büyüleyici tarihini, doğal güzelliklerini ve sıcak misafirperverliğini deneyimleme fırsatı sunar. Bu tur, unutulmaz Noel anılarıyla dolu bir seyahat deneyimi sunacak. Bu tatil sezonunda Romanya’yı ziyaret ederek, Noel’in büyüsünü tam anlamıyla hissedin!

Erk-City-Travel-Telefon-Numarasi-1
  • Ön Bilgiler
  • Tur Planı

Planlanan Gidilecek Yerler

Bükreş, Bran, Braşov, Sinaia, Veliko Tarnovo

Ulaşım

İstanbul

Romanya

İstanbul

Fiyata Dahil Olanlar

Lüks Otobüslerle ulaşım,

3-4* Otelde 2 gece konaklama

Otelde alınacak olan 2 sabah kahvaltısı

Programda dâhil olduğu açıkça belirtilen tüm şehirlerarası transferler

Programda dâhil olduğu belirtilen tüm turlar ve çevre gezileri

Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri

Bazı bölgelerde alınması gereken lokal rehberlik hizmetleri

Check point ve otopark ücretleri

Fiyata Dahil Olmayanlar

Çok girişli Schengen vizesi (veya Bulgar vizesi veya Romanya vizesi)

Kişisel ve ekstra harcamalar

Şato giriş ücretleri (ortalama 20€)

Öğlen ve Akşam Yemekleri

Yemekler sırasında alınan içecekler

Yurt dışı çıkış harcı

İsteğe bağlı rehber ve şoför bahşişleri

Müze ve Ören Yeri giriş ücretleri

Tur programında belirtilen veya belirtilmeyen ekstra geziler

Dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

Seyahat Güvence Paketi

Ek Fiyatlar

**2/3 kişilik odada kişi başı 190€

**Single konaklama 250€

**0-6 yaş çocuk 2 yetişkin yanında 90€

1. gün

1.Gün: İstanbul – Bükreş

Akşam ilk kalkış noktamız olan Kadıköy evlendirme dairesi otoparkı önünden saat 21:00’da ardından Mecidiyeköy Finansbank önünden (eski Ali Samiyen Stadyumu karşısı) 21:30’da ve son olarak İncirli Ömür otobüs duraklarından 22:00’da siz değerli misafirlerimizi alarak turumuza başlıyoruz. Selimpaşa, Silivri üzerinden E80 otobanını takip ederek Hamzabeyli sınır kapısına varıyoruz. Burada yapacağımız pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından gece yolculuğu.

2. gün

2.Gün: Bükreş

Sabahleyin güzergahımız üzerinde alacağımız serbest kahvaltı sonrasında başkent Bükreş’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Kendine has mimarisi ile farklı bir Avrupa şehri olan Bükreş şehir merkezine varışımızla beraber yürüyüş turumuza başlıyoruz. Farklı dönemleri yaşamış her dönemden farklılık ve güzellikleri bünyesinde barındıran bu güzel şehir içerisinde Devrim meydanı, Cumhuriyet meydanı, büyük kütüphane, zafer takı, tiyatro binası, Atatürk büstü göreceklerimizden bazılarıdır. Yapacağımız yürüyüş turunun ardından sizlere vereceğimiz serbest zamanda şehrin keyifli kafelerinde kahve içebilir, yemek yiyebilir, hediyelik eşya alışverişi yapabilirsiniz. Serbest zamanın ardından rehberimizin vereceği yer ve saatte buluşarak Çavuşesku tarafından yaptırılan Parlamento Binası’nı dışarıdan fotoğraflayacağımız bir noktaya gidiyoruz. Fotoğraflarımızı çektikten sonra Dimitrie Gusti Ulusal Köy Müzesi’ni görmek üzere yolumuza devam ediyoruz. Romanya tarihindeki köy yaşamını en iyi şekilde anlatan bu müzeyi gezdikten sonra (giriş ücreti misafirlere aittir) otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

3. gün

3.Gün: Bükreş – Transilvanya – Bükreş

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Transilvanya Şatolar turuna gidiyoruz… Şatoları ve vampirleri hakkında anlatılan dilden dile dolaşan hikayeleri ile masal dünyası olan Transilvanya’da ilk durağımız Sinaia’da bulunan 1.Carol tarafından yaptırılmış Peles şatosu olacak. Mobilyaları, silah koleksiyonu, kütüphanesi, avizeleri, birbirinden şaşalı odaları ile sizleri bambaşka dünyalara götürecek olan bu şatoyu rehberimizin anlatımı ile gezdikten sonra bir sonraki durağımız Bran Şatosu olacak. Drakula Şatosu olarak da anılan bu muazzam şatoyu gezdikten sonra hemen yanı başında kurulan pazarda hediyelik eşya alabilir, yöresel peynirlerin tadına bakabilir, restoranlarında oturup keyifli bir öğle yemeği yiyebilirsiniz. Rehberimizin vereceği saat ve yerde buluştuktan sonra günümüzün son durağı olan çok güzel bir şehir olan Brasov’a gidiyoruz. Rehberimizin vereceği serbest zamanda Brasov’un keyifli kafelerinde kahve içebilir çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

4. gün

4.Gün: Bükreş – Veliko Tarnova – İstanbul

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi yapıp bagajlarımızla beraber otelden ayrılıyoruz. Romanya Bulgaristan sınırında pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından eski Bulgar Krallığı’nın başkenti Veliko Trnova’ya gidiyoruz. Kendine özgü yapısı ve muhteşem manzaraları ile bu şehirde yapacağımız panoramik turun ardından siz değerli misafirlerimiz için serbest zaman. Serbest zamanda kaleyi ziyaret edebilir, hediyelik eşyalar alabilir ve güzel yemeklerin tadına bakabilirsiniz. Turumuzun ardından rehberimizin vereceği saatte buluşma ile İstanbul’a doğru dönüş yoluna geçiyoruz. Sınıra varışımızın ardından pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlayıpTürkiye’ye dönüyor ve İstanbul’a varışımızda siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakarak bir sonraki turumuzda tekrar görüşmek dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz.

Romanya Noel Turu Bükreş, Bran, Braşov, Sinaia, Velikotırnovo 2
Kacilmayacak-Firsatlar-Seyahatin-En-Guzel-Hali
Whatsapp Gruplara Özel Butik Turlar 1
Strasbourg Colmar Noel Turları Detaylar ve Turlara Katılmak İçin Tıklayın 1
Romanya Turları Detaylar ve Turlara Katılmak İçin Tıklayın 1
Tayland Bangkok Pattaya Detaylar ve Turlara Katılmak İçin Tıklayın 1
Tayland Bangkok Phuket Detaylar ve Turlara Katılmak İçin Tıklayın 1
Azerbaycan Detaylar ve Turlara Katılmak İçin Tıklayın 1
Kars Detaylar ve Turlara Katılmak İçin Tıklayın 1
Eskişehir Detaylar ve Turlara Katılmak İçin Tıklayın 1
Şirket Turları Detaylar ve Turlara Katılmak İçin Tıklayın 1
Mardin Midyat Turları Detaylar ve Turlara Katılmak İçin Tıklayın 1
Mardin Diyarbakır Turları Detaylar ve Turlara Katılmak İçin Tıklayın 1
Alaçatı Ot Festivali Turları Detaylar ve Turlara Katılmak İçin Tıklayın 1

Acentamız

ERK CITY BİR RAMOTUR KURULUŞUDUR

TÜRSAB Dijital Doğrulama

Adres Bilgisi:

Kuştepe Mah. İnönü Cad. Abide Sitesi B1 blok No:5 Daire:3 Şişli – İSTANBUL

İletişim Bilgisi:

Bizi arayın 0212 216 27 37

Bize Yazın info@erktravel.com